medyczne.info
medyczne.info

Dlaczego aktualnie nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu? Uzależnienie od telefonu dotyczy coraz więcej osób. Czy korzystanie z niego można przekuć w zdrowy sukces?

Wchodzę na siłownię i bardzo często zaskakuje mnie widok osób korzystających z telefonu podczas ćwiczeń. Robią pompki, góra, dół, stuk w telefon. Jadą na rowerku, filmik na YouTube. Biegają, rozmawiają przez zestaw słuchawkowy. To już uzależnienie. Warto jednak przekuć to w zdrowy nawyk. Skoro nie wyobrażamy sobie życia bez smartfonów, bo nie wyobrażamy, niech będzie on Twoim pomocnikiem, doradcą finansowym, dietetykiem, trenerem personalnym, motywującym czynnikiem.

Istnieje cała gama aplikacji, dzięki którym wyliczysz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, obliczysz ile możesz wydać w tym tygodniu, ustalisz dopasowany do swojego trybu życia plan treningowy, zrealizujesz założone cele, spalisz kalorie i jeszcze poczujesz się odpowiednio zmotywowany.

Zapytasz teraz – czy to nie uzależnienie? Owszem tak, ale te dobre. Te, które pomaga Ci, w realizacji swoich celów, marzeń. Dzięki którym spojrzysz w lustro i powiesz „WOW”. Pochwal się swoim wynikiem, udostępnij go w swojej grupie wsparcia. Dobre słowo, nawet to wirtualne również ma moc.

Pamiętaj jednak, że telefon nie powinien zastępować Ci relacji z drugim człowiekiem. Jeżeli ćwiczysz, chodzisz na siłownię, zapytaj trenera, co uważa o doborze serii, co warto jeść przed i po treningu. Innowacyjna technologia rozwija się coraz bardziej, zalewając wszelkie aspekty życia. Nie zapomnij o tym, że książkę można przeczytać w wersji papierowej, a trening wykonać z motywującą osobą z krwi i kości.

Aplikacje motywujące, wyliczające spalone kalorie itd. znajdziesz w Sklepie Google Play, App Store czy Sklepie Microsoft.

źródło: Onet Biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ