Uzależnienie od słodyczy to jak narkotykowy głód
medyczne.info

Myślisz dieta i już wiesz, że czeka Cię rezygnacja z tych smakowitych ciasteczek, batoników, paluszków czy orzeszków. Jak to jest być uzależnionym od słodyczy i dlaczego w ogóle się tak dzieje?

Jesteś na dobrej drodze! Postanowiłaś się wziąć za swoją sylwetkę i na wakacjach, zaprezentować mniejszy rozmiar. Wiem, że pokusy czają się za rogiem. Wiem też, że ciężko z nimi walczyć. Bycie uzależnionym od słodyczy i powiedzieć „nie” jest bardzo trudno. Codzienne spożywanie słodkości, jest porównywalne, do bycia uzależnionym od narkotyków.

Cukier jest nam i naszemu organizmowi bardzo potrzebny. To właśnie pod postacią węglowodanów złożonych (pieczywo, kasza, płatki owsiane) jest dostarczana energia, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Istnieją również cukry proste, które powodują bardzo szybki wzrost i spadek poziomu glukozy we krwi. Dzięki tym wahaniom czujemy się niesamowicie mocno pobudzeni. Zaraz jednak przychodzi znużenie, a my zaczynamy ziewać. Jedyne, o czym wtedy marzymy to sen.

Jeżeli, nie potrafisz, sobie odmówić codziennych słodkości, postępuj jak palacze. Z dnia na dzień nie da się od tak wyrzucić wszystkich paczek papierosów i przestać nagle palić. Ograniczaj je stopniowo. Skoro jadasz całą paczkę ciastek dziennie, przystopuj. Jedz pół, jedną trzecią, aż wreszcie po jednym ciasteczku. Pamiętaj o owocach! One mają dużo cukrów, ale są naturalne, zdrowe i pożywne.

Wychodzę z założenia, że wszystkich rzeczy warto spróbować, więc od czasu do czasu jak zrobisz tzw. cheat meal, nie wyrządzisz swojemu ciału żadnej szkody.

źródło: Diety Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ