Umowa dotycząca współpracy w obsłudze robota da Vinci, została zawarta pomiędzy niemiecką lecznicą reprezentowaną przez profesora Jurgen Zumbe, dyrektora ds. medycznych Kliniki w Leverkusen oraz Justyną Lis, dyrektorem rzeszowskiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2. Nad podpisaniem porozumienia czuwał doktor Paweł Wisz, który przeprowadził niejedną operację wykorzystując do tego robota da Vinci.  

W Klinice w Leverkusen od kilku lat, do przeprowadzanych zabiegów, wykorzystuje się robota da Vinci. Urządzenie to jest szczególnie używane podczas operacji ginekologicznych oraz urologicznych. Klinika ta to szpital specjalistyczny, odznaczający się wysokim stopniem referencyjności, dzięki czemu dla wielu placówek zdrowia jest przykładem, który można z dumą naśladować.

System chirurgiczny da Vinci zostanie zakupiony dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 im. Świętej Jadwigi Królowej na przełomie 2017/2018 roku. Do tego czasu lekarze, anestezjolodzy, radiolodzy czy pielęgniarki instrumentariuszki będą pobierać nauki i szkolić się w Leverkusen, jak wykonywać specjalistyczne operacje przy użyciu innowacyjnego robota.

Dla wojewódzkiego szpitala numer 2 w Rzeszowie jest to zdecydowanie wyróżnienie.  Gdy dojdzie do finalizacji umowy o współpracy, wszelkie szkolenia zostaną odbyte, a operacje przy wykorzystaniu robota da Vinci odniosą sukces, polska klinika będzie mogła powalczyć o miano jednej z najlepszych placówek w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ