Świętowanie Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek w Radomiu

0
304

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Polsce. Z tej okazji w Radomiu odbyła się uroczystość. Zostały wręczone piękne kwiaty oraz Kryształowy Czepek 2017 pielęgniarkom i położnym z Radomia i całego regionu.

 

Cóż to było za świętowanie! Cała uroczystość odbyła się 12 maja, w Teatrze Powszechnym, po raz kolejny w Radomiu. Uroczystość ta nie jest zwyczajnym spotkaniem, ale wymianą poglądów i informacji o aktualnej sytuacji służby zdrowia, ze szczególnym naciskiem na sytuację, w jakiej znajdują się polskie pielęgniarki i położne.

300 000! Tyle osób w Polsce jest pielęgniarką/położną/ pielęgniarzem!

Podczas swojej przemowy, Mieczysław Szatanek (były prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie) podkreślał, że pielęgniarki i położne kładą coraz większy nacisk na rozwijanie się i dokształcanie. Dzięki temu nie są tylko stereotypową panią od „robienia zastrzyku”. Stanowią część zespołu terapeutycznego.

Obrazują coraz to wyższy poziom wiedzy i opieki, informując lekarza o niedziałających medykamentach. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że to pielęgniarka jako pierwsza poddaje analizie dane, pochodzące z badań laboratoryjnych. Zdarza się tak, że to pielęgniarka podsuwa pomysł, dzięki któremu leczenie pacjenta wraca na właściwy tor.

Gratulacje oraz słowa podziękowania zostały przekazane m.in przez wiceprezydenta Radomia – Jerzego Zawodnika, biskupa Piotra Turzyńskiego oraz przedstawicieli z partii PiS i Kukiz’15.

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w Radomiu, zostają również wyróżnione osoby, które współpracują z samorządem zawodowym oraz szczególnie zasłużone w pracy zawodowej.

To był piękny dzień, pełen ciepłych słów otuchy, ale również informacji opisujących stan faktyczny polskiej służby zdrowia.

źródło: www.echodnia.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ