1 maja do obiegu wkroczyła świeża lista darmowych lekarstw, przeznaczonych dla osób powyżej 75 roku życia. Na liście znalazły się zarówno lekarstwa popularne wśród pacjentów oraz te z kategorii „nowsza generacja”.  

Najbardziej znaczące zmiany nastąpiły w spisie medykamentów przeznaczonych dla seniorów z chorobami serca. Wynika to z faktu, że z problemami kardiologicznymi boryka się około miliona Polaków. Jak informują specjaliści, najczęściej występującymi przyczynami związanymi z niewydolnością serca jest nadciśnienie. Drugie miejsce zajmuje choroba wieńcowa. Dlatego też lista, obowiązująca od 1 maja, obejmuje lekarstwa stosowane przy niewydolności serca czy nadciśnieniu.

Za jedno opakowanie przyjdzie zapłacić od 3 do nawet 40 zł mniej!

Bezpłatne lekarstwa można zakupić dzięki wystawianej przez naszego lekarza, recepcie z symbolem S. Bardzo często bywa jednak tak, że z chorobami kardiologicznymi, pacjenci wybierają się do specjalisty. Ten jednakże nie jest uprawniony do wystawiania recepty na darmowe lekarstwa. Może on natomiast pisemnie powiadomić lekarza POZ o takim zaleceniu, którego dokonano podczas konsultacji z pacjentem.

Darmowa lista lekarstw jest zdecydowanie udogodnieniem dla osób powyżej 75 roku życia. Emerytura bardzo często nie pozwala na zakup odpowiednich lekarstw, stosowanych przy długotrwałym leczeniu czy to nadciśnienia czy też innych przewlekłych chorób. Dlatego warto korzystać z możliwości, wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Opis całego projektu Ministerstwa Zdrowia, czyli kto jest uprawniony do wystawiania recept oraz lista bezpłatnych lekarstw jest dostępna pod linkiem.

źródło: www.fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ