medyczne.info
medyczne.info

Koncentracja to stan, dzięki któremu możemy skupić uwagę, a co za tym idzie być bardziej efektywni w pracy czy na uczelni. Co w takim razie powinno pojawić się na talerzu, aby ją wesprzeć?

Koncentracja – co ją wspiera?

Napar z Yerba Mate

Kiedy zaczęłam pić Yerba Mate, zauważyłam, że poziom koncentracji wzrasta. Jest ona bardzo dobrym zamiennikiem kawy. To również sposób na pobudzenie dla osób, które nie mogą pić kofeiny. W Yerba Mate znajduje się teofilina, która jest odpowiedzialna za wyparcie objawów, sprzyjających zmęczeniu.

Jajka

Spożywanie jajek, pod różną postacią jest wręcz wskazane. W żółtku jajka znajduje się lecytyna i cholina, które pozytywnie wpływają na poprawę zdolności pamięciowych oraz układ nerwowy.

Wołowina

Pyszny krwisty stek to ukochany przysmak mężczyzn. W mięsie czerwonym znajdują się pokłady żelaza. Jego niedobór częściej dotyka kobiet, dlatego czasami warto urozmaicić obiad innym mięsem niż kurczak czy delikatny indyk. Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety z wyższą zawartością żelaza we krwi, lepiej rozwiązywały zadania pamięciowe. Żelazo transportuje duże pokłady tlenu, a jak wiemy – lepiej dotleniony mózg to lepsze funkcjonowanie procesów umysłowych.

Słonecznik

Nasiona słonecznika bogate w witaminę E, są odpowiednim sposobem na lepsze funkcjonowanie mózgu. Po przeprowadzonych badaniach, zostało wykazane, że mózg osób spożywających więcej witaminy E, jest mniej skłonny do zaburzeń poznawczych. Witamina E to źródło antyoksydantów, dzięki czemu wolnym rodnikom tlenowym, mówi „nie”.

Ryby

Powinny znaleźć się w Twojej diecie. Jest to wskazane, ze względu na obecność kwasów omega-3, białka i witaminy D. Kwasy omega-3 są odpowiedzialne za wzrost motywacji, chęci do działania i naszego optymizmy. Witamina D natomiast to wspaniały pomocnik w przesyłaniu sygnałów nerwowych.

Orzechy włoskie

To prawda są kaloryczne, ale smaczne, zdrowe i pożywne. Bogate w kwasy omega-3 oraz antyoksydanty, poprawiają procesy mózgowe. Dzięki nim zwiększa się koncentracja. To one są odpowiedzialne za łatwiejsze zapamiętywanie. Spożywanie ich, wpływa również na zmniejszenie ryzyka udaru mózgu czy zapadnięcie na choroby sercowych.
Wiesz co jeszcze wpływa na zapobiegnięcie chorobom serca? Migdały!

Już wiesz jak poprawić swoją koncentrację? Które produkty najbardziej przypadły Ci do gustu?

źródło: Kobieta Onet