medyczne.info
suche stopy

Suche stopy są zmorą wielu osób. O ich pielęgnacji i ładnym wyglądzie przypominamy sobie, gdy wakacje czają się tuż za rogiem. Jak warto o nie zadbać, aby były gładkie i miękkie w dotyku?

Po zimie, ciężkim obuwiu, wielogodzinnym przebywaniu w kozakach, nasze suche stopy błagają wręcz o regenerację. Zawsze odkładamy ich kondycję na później, przypominamy sobie wtedy, gdy urlop zaklepany, a miejsce wybrane. Nie warto zwlekać, dlatego mam dzisiaj dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów!

Suche stopy – jak o nie dbać, by iść boso przez świat?

Przede wszystkim suche stopy lubią wodę. Do domowych zabiegów kupiłam specjalny masażer, dzięki któremu moja skóra się zmiękcza, a ja w tym czasie mogę obejrzeć film czy poczytać książkę. Takie masażery nie są drogie. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, postaw na dużą miskę. Pamiętaj, aby woda nie była zbyt gorąca. Do niej dodaj kosmetycznej soli lub olejku, dzięki którym zmiękczysz suchą skórę.

Następnie po 20 minutach (ja zazwyczaj „kąpię” stopy 30 minut), używam specjalistycznej tarki lub pumeksu, która usuwa wszelkie zgrubienia suchej skóry. Po tym czasie, daję im chwilkę odpocząć. Od czasu do czasu, 2 dni w tygodniu, robię im gruboziarnisty peeling. To również sposób na odprężenie zmęczonych nóg. Jak już dokładnie wyschną, postaw na skarpetki regenerujące. To jest super wynalazek XXI wieku. Ceny zaczynają się od 6 zł, dlatego też warto zaopatrzyć się w więcej tego typu produktów. Stawiam na znane marki, ponieważ wielokrotnie słyszałam, że te no-name nie nawilżają, a wręcz przeciwnie podrażniają suche stopy.

Jeżeli jednak jesteś domową Zosią-Samosią, postaw na tłusty, nawilżający krem. Grubą warstwę kosmetyku nałóż na nogi. Następnie na stopy załóż grube skarpetki lub przykryj je frotowym ręcznikiem.

Stopy Ci z całą pewnością podziękują, swoim urokliwym wyglądem. Dlatego też pamiętaj o regularnej pielęgnacji. Gdy wracasz, po ciężkim dniu w pracy, nie zapomnij o krótkim masażu stóp. Dzięki temu, zwiększa się przepływ krwi, a co za tym idzie, szybciej się regenerują i odżywają.

O co jeszcze warto zadbać przed wakacjami? Pomarańczowej skórce w bikini mówimy nie!

Voila! Jesteś gotowa na podbój gorących plaż!

źródło: ABC Zdrowie