drzemka w pracy
http://medyczne.info/

Coraz częściej w dużych firmach spotkałam się z określeniem – chill out room. Jest to pokój, w którym pracownicy mogą się zrelaksować, pograć na konsoli, poczytać książkę czy się zdrzemnąć.

Dyrektorzy przedsiębiorstw wprowadzili w wielu krajach taką strefę odpoczynku, biorąc przykład z rynkowych gigantów. Osoby pracujące po 8, 10 czy nawet 12 godzin są narażone na stres, uciekające terminy oraz mnożące się obowiązki. Aby zwiększyć ich kreatywność, podzielność uwagi i lepsze zapamiętywanie, pojawiła się możliwość ucięcia sobie drzemki w pracy.

Drzemka to nie to samo co kawa

Jeżeli zachodzi w Tobie konflikt wartości – kawa czy drzemka, odpowiedź jest oczywista. Jeżeli masz taką możliwość i strefę odpoczynku w pracy, to jak najbardziej polecam skorzystać z drzemki. Aby poprawić procesy pamięciowe wystarczy tylko 6 minut skutecznej drzemki. Aby poprawić swój czas reakcji czy nawet zrzucić zbędne kilogramy drzemka powinna zamknąć się w przedziale 20-30 minut. Powyżej pół godziny, jesteś w stanie szybciej podjąć ważną decyzję oraz masz lepszą orientację w terenie.

Zapytasz – a co gdy nie mam takiej możliwości? Co gdy szef nie idzie nowatorskimi ścieżkami? Jeżeli nie możesz się zdrzemnąć w pracy, skorzystaj ze świeżego powietrza. Wyjdź na zewnątrz, pójdź na krótki spacer, pełen głębokich oddechów. Rozjaśni on Twój umysł, sprawi, że poczujesz się rześko i lekko.

Pamiętaj! Efektywne działanie w pracy to podstawa, dlatego też warto mieć czas na efektywny odpoczynek!

źródło: Zdrowie WP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ