49871539 - woman eating healthy snack of almonds

Migdały mają to do siebie, że są pyszne i zdrowe. Warto wprowadzić je do swojej diety. Niezależnie od tego czy jesteś na masie czy na redukcji. Dlaczego?

Przede wszystkim migdały mają sprawczą moc. Wyposażone w wiele witamin i składników mineralnych, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Skąd jednak to wyliczenie? Dlaczego warto jeść 4 migdały dzienne?

Migdały znajdują się w TOP 5 najlepszych produktów, które obniżają podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Mowa tutaj o złym cholesterolu we krwi, który jest znany jako LDL. Jeżeli walczysz z podwyższonym poziomem cholesterolu, prawdopodobnie posiadasz zbilansowaną dietę. Dlatego nie zapomnij o dodaniu do niej migdałów.

Serduszko puka… dlatego warto o nie zadbać. W migdałach znajdują się antyoksydanty, magnez, miedź, jednonienasycone tłuszcze. Dzięki nim wzmacniasz swój cały układ krążeniowy. Obniżasz ciśnienie tętnicze, dbasz o prawidłowy przepływ krwi, zapobiegasz chorobom serca. I to nie jest mój wymysł. Zostało to potwierdzone badaniami, przeprowadzonymi przez naukowców z Uniwersytety Aston w Wielkiej Brytanii.

Czas na skórki migdałów. Te są odpowiedzialne za powrót do zdrowia po chorobach układu trawiennego. Skórka to bogactwo prebiotyków, substancji, dzięki którym w jelitach namnażają się dobre bakterie.

Olejki, które znajdują się w migdałach, nawilżają i chronią włosy, które codziennie poddajesz wielu próbom. Wystawione na mocne działanie promieni UV, smagający wiatr, zanieczyszczenia w powietrzu czy produkty do modelowania fryzury. Twoja dieta musi być bogata w zróżnicowane produkty oraz migdały. To nie tylko olejek migdałowy, to także witamina B czy E, dzięki którym Twoje włosy będą silne, błyszczące i zdrowe.

Młoda i promienna twarz… chcesz, aby była wieczna, nieśmiertelna. W migdałach znajduje się magnez, który wpływa na produkcję kolagenu. Jak wiemy kolagen to białko, które dba o prawidłowy stan naszej skóry. Dodatkowo, poprawią kondycję skóry podatnej na podrażnienia. Nie kupuj kolejnych kremów przeciw zmarszczkom. Zjedz cztery migdały i uśmiechaj się do woli!

Przekonałam Cię? To tylko cztery migdały dziennie, a ile zbawiennych czynników dla zdrowia oferują!

źródło: Portal ABC Zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ