medyczne.info
Cera trądzikowa

Cera trądzikowa to nie tylko problem z jakimi borykają się nastolatkowie. Bywa też tak, że dotyka on osoby dorosłe. Wynika to z wielu czynników, o których Wam dzisiaj opowiem!

To, co sama kiedyś robiłam, a czego aktualnie się wystrzegam, to przesuszanie skóry. Fakt, cera trądzikowa jest tłusta, z powodu nadmiernego wydzielania sebum, ale to nie powód dla którego należy ją wysuszać. Preparatom z alkoholem, nadmiernie przesuszającym i odtłuszczającym skórę – mówimy stanowcze nie. Skóra dostaje od nas wtedy informację – „produkujesz za mało sebum, Twoje gruczoły łojowe muszą się wziąć do pracy”. W ten oto sposób, zataczamy błędne koło, które ani nas nie wyleczy ani nam nie pomoże.

Cera trądzikowa musi być nawilżana!

Gdy pojawiają się wypryski, szczególnie kobiety starają się ukryć je pod makijażem. Czasami jednak jedna warstwa fluidu, pudru i korektora nie wystarcza. Ciężkie makijaże powodują, że nasza skóra nie może oddychać. Pory się zatykają, a co za tym idzie zmiany trądzikowe zwiększają swoje pole do popisu.

Postaw na lekki makijaż, jeżeli nie możesz się bez niego obyć. Niech to będą kosmetyki, posiadające specjalistyczne minerały, dzięki którym nie tylko nie zaszkodzą skórze, ale również będą z nią współpracować podczas leczenia.

Wracasz zmęczona po ciężkim dniu z pracy? Byłaś na wypadzie, w kinie, na zakupach? Pierwszą czynność jaką powinnaś, wykonać po powrocie do domu to umycie rąk i dokładny demakijaż twarzy. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Pamiętaj, aby po dokładnym demakijażu, nałożyć krem nawilżający lub lekką maseczkę oczyszczającą, dzięki której Twoja twarz będzie promienna i świeża.

Wiesz co jeszcze wpływa na cerę trądzikową? Sposób odżywiania! Nie zdziw się, że jak będziesz na diecie fast food’owej, to Twoja cera i całe ciało Ci za to pięknie podziękują. Odwdzięczą się tym samym. Wiem, że wszystko jest dla ludzi, dlatego tzw. cheat meal są wskazane, aczkolwiek w rozsądnych dawkach.

O czym jeszcze warto pamiętać, to odpowiednie nawadnianie się! Tak, nawilżanie cery nie odbywa się tylko od zewnątrz. Butelka wody dziennie musi się znaleźć w Twoim niezbędniku!

A Ty – jakie masz ulubione i sprawdzone sposoby w walce z cerą trądzikową?

źródło: Republika kobiet