brwi
medyczne.info

Brwi nadają pięknego kształtu całej twarzy, dlatego powinny być zadbane i zdrowe. Jak poradzić sobie z tymi niesfornymi, krzaczastymi czy cienkimi? Istnieje na to kilka sposobów!

Akcja regulacja

To jak z innymi niesfornymi włoskami. Wyrastają gdzie chcą i jak chcą. Brew powinna mieć określony kształt, dzięki któremu nada oku charakterystyczny wygląd. Jeżeli wcześniej regulowałaś już brwi, to na bieżąco wyrywaj te włoski, które wyrastają w nieodpowiednich miejscach, na łuku brwiowym. Jeżeli natomiast nie masz określonego kształtu, udaj się do zaufanej kosmetyczki. Zabieg regulacji brwi nie kosztuje więcej jak 30 zł, dlatego warto zainwestować i cieszyć się pięknym wyglądem.

Zabieg – henna brwi

Jeżeli udajesz się na zasłużony wypoczynek, skorzystaj z zabiegu – henna brwi. Kosmetyczka wybierze odpowiedni kolor henny, dzięki któremu brwi zachowają naturalny odcień, dopasowany do koloru włosów. Henna brwi jest o tyle wygodna, że przez następne 3-4 tygodnie nie musisz o nich pamiętać. Istnieją również kosmetyki dla Zoś-Samoś, które bez wychodzenia z domu, chcą nałożyć hennę i otrzymać podobny efekt. Ja również próbowałam, aczkolwiek nie jest on tak trwały, jak henna nałożona u kosmetyczki.

Malowanie brwi

Istnieje coraz więcej produktów do malowania brwi. Są to odpowiednie cienie, kredki oraz żele, dzięki którym można uzyskać efekt zbliżony, do zabiegu henny brwi. Zanim dojdziesz do wprawy, malowanie brwi zajmuje dużo czasu. Nie wolno wyjeżdżać poza kontury brwi, ponieważ wtedy cała twarz będzie wyglądała jak przerysowana, zbliżona do make-up’u klauna.

Pamiętaj również o zdrowym odżywianiu, ponieważ ma ono wpływ na wygląd brwi, a nawet wypadanie włosków. Ważne, aby były zadbane i odpowiednio podkreślone. Dzięki temu Twoja twarz nabierze uroczych kształtów.

źródło: Kobieta Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ