Bieganie - medyczne.info
medyczne.info

Coraz więcej osób, przychodząc do domu po pracy, zmienia obcasy na trampki, półbuty na obuwie sportowe, wkłada dres i biegnie pobiegać. Ludzie, którzy biegają, kochają to robić. Pojawia się pytanie dlaczego?

Wielokrotnie byłam kuszona „chodź pobiegać, idź na siłownię”. Bardzo lubię być w ruchu, ponieważ uczucie adrenaliny i podwyższonej chęci do działania, towarzyszy przez cały czas. Jednak wcześniej nie przepadałam za wykonywaniem ćwiczeń, seriami, bieganiem. Wolałam pójść do pracy i tam działać na pełnych obrotach. Potem wrócić do domu i cieszyć się z efektywnego dnia.

Nastąpił ten dzień, kiedy się odważyłam. Poszłam na siłownię i zakochałam się w ćwiczeniach oraz cardio. Ludzie idą pobiegać, bo wiedzą, że to wpływa korzystnie na zdrowie i kondycję. Ja zaczęłam to wykonywać, bo odkryłam coś zupełnie wspaniałego.

Słyszałeś o euforii biegacza?

To jest sztos. To jest wspaniałe. Pomimo tego, że dzień w pracy był ciężki, wiele obowiązków domowych przed Tobą, to jednak bieganie sprawia, że o wszystkim zapominasz. Stres znika, a jego miejsce zastępuje nieokrzesana euforia. Endorfinki skaczą i się śmieją razem z Tobą. Czujesz się wspaniale, jesteś radosny, pełny zapału, chęci do działania.

Jeżeli nie wiesz jak zacząć, to po prostu załóż wygodne trampki i zacznij od krótkich dystansów. Na siłownię zaproś koleżankę czy kolegę – w grupie zawsze raźniej. Bieganie i uprawianie sportu ma niesamowitą moc, dlatego warto z nich czerpać całymi garściami.

źródło: Zdrowie WP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ