medyczne.info
Awans Żony

Awans żony to jedna z przyczyn kłótni pomiędzy małżeństwem. Często bywa tak, że doprowadza on do separacji, a nawet rozwodu. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedyś kobiety były typowymi „kurami domowymi”. Wiele z nich nie lubi tego określenia, ponieważ uważa to za obraźliwe sformułowanie. „Dawna mama” sprzątała, gotowała, zajmowała się dziećmi. „Mama XXI wieku” jest często osobą sukcesu, pracuje, w tak zwanym „między czasie” wychowuje pociechy, dzieląc opiekę i obowiązki pomiędzy siebie, a swojego męża.

Czy wiesz, że co trzecia firma w Polsce jest zakładana przez kobiety?

Tutaj pojawia się pewien konflikt wartości. Kobieta spełnia się, realizuje. Mężczyzna pomimo swojej pracy, zazdrości żonie awansu. Czuje się gorzej, stale myśli jak to nadrobić, aby zachować tron z podpisem „głowa rodziny”. Drodzy mężczyźni, jeżeli to Was również dotyczy i awans żony jest zadrą w oku – porozmawiajcie o tym. Nie życzcie źle, nie podkopujcie dołków. Przede wszystkim nie ulegajmy stereotypom. Kiedyś cicha, spokojna kobieta, podporządkowana mężowi. Dzisiaj rozwojowa bizneswoman, osiągająca swoje cele, spełniająca się zarówno w życiu rodzinnym jak i zawodowym.

Problem należy dławić od razu w zalążku, nie ma co nakręcać się, ponieważ negatywne emocje, nie sprzyjają jego rozwiązaniu. Zadaj sobie pytanie – dlaczego jesteś zły? Dlaczego awans żony przyćmiewa Twoją miłość? Zazdrościsz, bo też byś tak chciał? Pamiętaj, że bariery i ograniczenia, stawiamy sobie sami. Będąc pozytywnie nastawionym na rozwój, powinieneś podążać ścieżką sukcesu.

Awans żony – jak z nim sobie poradzić?

Przytoczę pewną historię. Będąc w liceum, miałam w klasie orły. Byli bardzo dobrymi uczniami pod każdym względem. Również chciałam osiągać sukcesy, zajmować wysokie miejsca w olimpiadach, dostawać bardzo dobre oceny. Postanowiłam, że dam radę. Zaczęłam się bardziej przykładać, więcej czytać, dużo rozmawiać, wymieniać opinie. Ta wcześniejsza zazdrość nie była potrzebna. Okazało się, że gdy ograniczyłam bezsensowne marnowanie czasu np. na oglądanie serialu przed ważnym egzaminem, gdy zaczęłam planować, systematycznie się uczyć – udało mi się to osiągnąć.

To samo dotyczy Was. Gdy awans żony Cię przytłacza, nie stój w miejscu. Buduj własne cele, rozwijaj się i doświadczaj. Być może Twój awans czai się tuż za rogiem?

źródło: Kobieta Onet