Alkoholizm
medyczne.info

Alkoholizm to stan przewlekły, polegający na spożywaniu dużych ilości alkoholu. Bardzo często bywa tak, że nie zauważamy kiedy granica zostaje przekroczona. Jak z nim walczyć? 

To bardzo trudny temat, który warto poruszyć, ponieważ jest on aktualnym wirusem XXI wieku. Kiedyś czytałam książkę pt. „Kobiety, które kochają za bardzo”, w której jest m.in. opisany związek z uzależnionym. Nie ulegając stereotypom, ani nie generalizować, zdaję sobie sprawę, że kobiety również potrafią popaść w alkoholizm. Jednakże wracając do meritum, książka uświadomiła mi, dlaczego w ogóle pojawił się alkoholizm. Jest to stan, wynikający z naszych porażek. Niepowodzenie w pracy, zła sytuacja finansowa, problemy zdrowotne, powodują, że sięgamy po alkohol. Dlaczego? Żeby zapomnieć, oderwać się od rzeczywistości. Poczuć się upojonym, lekkim.

Postanowiłam pójść dalej tym tropem. Zadałam sobie pytanie – dlaczego tak się dzieje, że alkoholizm potrafi zawładnąć naszym życiem? Bo jesteśmy samotni. W technologicznym świecie innowacyjności, smartfonów i komputerów, coraz bardziej się od siebie oddalamy, zapominając czym jest rozmowa. Możemy mieć wspaniałą rodzinę, ale nadal czuć się samotni, żyć obok siebie. Jak obcy.

Alkoholizm wynika z tego, że nie spełniamy się w życiu, żyjemy rutyną, przestajemy wiedzieć czym jest ciepło, chęć do życia, czym jest ROZWÓJ. My jako ludzie, istoty myślące, zdolne do stawiania sobie celów, powinniśmy stale się rozwijać i nigdy nie przestawać.

Alkoholizm – jak z nim  walczyć?

Mówisz, że nie masz na to czasu? Bujda! Znam wspaniałe matki i wspaniałych ojców, którzy pomimo tego, że sami wychowują dzieci, potrafią znaleźć czas dla siebie. Wystarczy chcieć. Nie wiesz jak zacząć? Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że masz problem, że chcesz to zmienić. Wyrzuć wszystkie kuszące butelki z alkoholem, zobacz ile pieniędzy zostało wydane, na to, co zakazuje Ci walczyć o siebie i samorealizację. Boisz się? To dobrze, to znaczy, że czujesz i wiesz, że popełniłeś/popełniłaś błąd.

Zacznij rozmawiać. Zacznij ćwiczyć. Zacznij mówić o swoich uczuciach. Zapisz się na kurs. Chodź na spacery. Korzystaj z mądrych poradników. Po prostu ZACZNIJ SIĘ ROZWIJAĆ!

źródło: Kobieta Onet