Poznaj sześć skutecznych sposobów na silne i zdrowe zęby! Są łatwe i proste. Staną się Twoim rutynowym działaniem, dzięki któremu osiągniesz gwiazdorski uśmiech!

1. Bierz wapń

To bardzo istotny składnik, który jest uzupełnieniem diety. Twoje zdrowe odżywianie nie jest w stanie uzupełnić odpowiednią ilość tego potrzebnego pierwiastka, dlatego warto dorzucić do tego odpowiednią suplementację. Preparaty bogate w wapń powinny być wysoce przyswajalne, czyli powinny zawierać np. węglan wapnia ze skorupiaków morskich, który dodatkowo jest wzbogacony w witaminę D.

2. Pij zieloną i czarną herbatę

Wzbogacona o polifenole, czyli przeciwutleniacze, znajdujące się w liściach zielonej herbaty, nie dość, że odświeża oddech to dodatkowo usuwa płytkę nazębną. Zielona herbata to również środowisko flawonoidów, antyoksydantów. Zwalcza ona bakterie, powstające w jamie ustnej, odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust.

Picie czarnej herbaty natomiast zapobiega demineralizacji szkliwa.

Zarówno w jednej jak i drugiej herbacie znajduje się tanina, odpowiedzialna za przebarwienia. Spokojnie możesz ją pić. Pamiętaj tylko, aby po wypiciu umyć dokładnie zęby lub wyposażyć się w gumę do żucia (bez cukru!).

3. Żuj sezam

Nasiona sezamu są bogate w wapń – Twoje zęby będą silne i zdrowe. Dodatkowo ziarna sezamu posiadają teksturę, dzięki której pozbędziesz się osadu, który zalega na szkliwie. Sezam żuj ostrożnie, tak aby nie dostał się do przestrzeni między zębami.

4. Jedz grzyby shitake

Grzyby shitake to wspaniałe rozwiązanie dla bolących dziąseł. Dodatkowo zwalczają bakterie, które odpowiedzialne są za powstawanie stanu zapalnego.

5. Jedz maliny

Obecność ksylitolu w malinach wpływa dobroczynnie na nasze uzębienie. Zęby będą silne i zdrowe. Po prostu piękne.

6.  Jedz żółty ser

Odpowiedzialny za podnoszenie pH jamy ustnej. Pomaga w powstawaniu powłoki ochronnej zębów, dzięki czemu jest swego rodzaju ochroniarzem. Neutralizuje kwasy, wpływające w sposób negatywny na nasze zęby.

To domowe sposoby na utrzymanie zębów czystych i zdrowych. Nie zapominaj o regularnych wizytach u dentysty, który dokładnie zbada i przeanalizuje stan Twojego uzębienia!

źródło: ABC Zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ